زلنسکی تحت فشار قرار دریافت توسط ترامپ را رد کرد

رئیس جمهور اوکراین این ادعا را رد کرد که همتای آمریکایی اش وی را تحت فشار گذاشته تا درباره فعالیت های پسر جو بایدن، معاون رئیس جمهوری سابق و نامزد کنونی انتخابات ریاست جمهوری 2020 آمریکا در اوکراین تحقیقاتی انجام دهد.

زلنسکی تحت فشار قرار دریافت توسط ترامپ را رد کرد

ولودیمیر زلنسکی، رئیس جمهوری اوکراین این اظهارات را در جریان دیدار روز چهارشنبه اش با دونالد ترامپ، رئیس جمهوری آمریکا در حاشیه هفتاد و چهارمین نشست مجمع عمومی سازمان ملل در نیویورک بیان کرد.

این دیدار یک روز پس از آن صورت گرفت که نانسی پلوسی، رئیس مجلس نمایندگان آمریکا اعلام نمود که به دنبال انتشار متن گفت وگوی تلفنی جنجالی ماه ژوئیه دونالد ترامپ و رئیس جمهوری اوکراین، مجلس نمایندگان روند رسمی آنالیز استیضاح ترامپ را شروع خواهد نمود.

زلنسکی روز چهارشنبه در جمع خبرنگاران تاکید نمود که در جریان تماس تلفنی ماه ژوئیه به هیچ وجه تحت فشار قرار نگرفته و نمی خواهد در یک انتخابات خارجی مداخله کند و تمایلی هم به تعلیق مذاکراتش با ترامپ ندارد.

اوایل روز چهارشنبه کاخ سفید خلاصه ای از این مکالمه تلفنی را منتشر کرد که شامل یادداشت ها و اظهارات کارمندانی بود که برای گوش دادن به این تماس تلفنی به کار گرفته شده بودند و متن کامل این تماس نبود.

در یکی از این یادداشت ها آمده است که زلنسکی از ترامپ به خاطر حمایتش از بخش دفاعی اوکراین تشکر می نماید. ترامپ نیز در پاسخ می گوید: می خواهم در عوض شما نیز لطفی انجام دهید. ترامپ از وی می خواهد تا اوکراین تحقیقاتی را در رابطه با موضوعی مربوط به هک کردن سرورهای کمیته ملی دموکرات ها در سال 2016 میلادی انجام دهد.

زلنسکی در جمع خبرنگاران گفت: فکر می کنم شما کل آن متن را خوانده اید. متاسفم اما من نمی خواهم در انتخابات دموکراتیک و آزاد آمریکا دخالتی داشته باشم. شما شنیدید که ما تماس تلفنی خوبی داشتیم. آن یک مکالمه کاملا عادی و نرمال بود. ما درباره موضوعات مختلف صحبت کردیم. شما که خودتان خوانده اید و من هم تاکید می کنم که هیچ کس مرا تحت فشار نگذاشته بود.

ترامپ در این حین گفت: پس هیچ فشاری در کار نبوده است.

زلنسکی گفت: من این اختیار را ندارم که بخش اجرای قانون اوکراین را تحت فشار بگذارم و حتی برای این کار کوشش هم نکرده ام.

وی اضافه نمود: ما یک کشور مستقل بوده و امنیت عمومی مستقل داریم. من نمی توانم هیچ کس را تحت فشار بگذارم. ، ایسنا

منبع: ایران آنلاین

به "زلنسکی تحت فشار قرار دریافت توسط ترامپ را رد کرد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "زلنسکی تحت فشار قرار دریافت توسط ترامپ را رد کرد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید