موضع گیری خصمانه سخنگوی ارتش سودان علیه ایران و انصارالله یمن

به گزارش خبرنگاران ، عامر محمد الحسن سخنگوی ارتش سودان در مصاحبه با الجزیره درباره علت مشارکت نیروهای سودانی در ائتلاف تحت سرکردگی سعودی ها علیه یمن ضمن اعلام سرسپردگی خارطوم به ریاض، مدعی شد: ما حامی سرزمین مقدس هستیم به ویژه که موشک های حوثی ها استثنایی میان اماکن مقدس و غیر مقدس قائل نیست.

موضع گیری خصمانه سخنگوی ارتش سودان علیه ایران و انصارالله یمن

هنگامی که مجری الجزیره حرفهای سخنگوی ارتش سودان را قطع کرد و گفت که موشک های حوثی ها مکه مکرمه یا مدینه منوره را هدف قرار نمی دهد زیرا حوثی ها مسلمان هستند؛ سخنگوی ارتش سودان ادعا کرد: موشک چشم ندارد و ممکن است که در هر مکانی فرود آید همه اراضی عربستان مقدس است. حوثی ها نماینده کسانی هستند که خواستار خیر منطقه نیستند. حوثی ها مطامعی در سودان دارند و یمن زیاد از سودان دور نیست و میان ما و آنها فقط دریا قرار گرفته است. آنها عقیده ای مغایر با منطقه دارند و به دنبال صدور انقلاب ایران به کل منطقه هستند.

وی درباره حضور نیروهای ارتش سودان در جبهه های جنگ یمن هم گفت: نمی توان مکان حضور آنها را فاش کرد و تعداد نیروها و میزان تلفات را هم اعلام نمی کنیم زیرا سخنگوی ائتلاف آنرا اعلام می نماید.

این نظامی سودانی مدعی شد: آنچه حوثی ها درباره تعداد کشته شدگان سودانی اعلام نموده اند دروغ و در راستای جنگ روانی است.

شایان ذکر است که یحیی سریع سخنگوی نیروهای مسلح یمن روز گذشته از کشته و زخمی شدن هزاران نظامی سودانی در جبهه های جنگ یمن اطلاع داد و از خوراک پرندگان شدن اجساد کشته شدگان سودانی به علت اینکه سعودی ها تمایلی برای خارج کردن این نظامیان از صحنه جنگ ندارند و جان این نظامیان سودانی ارزشی برای ریاض ندارد، اطلاع داده بود.

منبع: خبرگزاری مهر

به "موضع گیری خصمانه سخنگوی ارتش سودان علیه ایران و انصارالله یمن" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "موضع گیری خصمانه سخنگوی ارتش سودان علیه ایران و انصارالله یمن"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید