پوتین: مدرکی مبنی بر دست داشتن ایران در حمله به آرامکو وجود ندارد

رئیس جمهوری روسیه اظهار داشت که هیچ مدرکی که ثابت کند ایران در حمله به تأسیسات نفتی آرامکو عربستان سعودی دست داشته وجود ندارد.

پوتین: مدرکی مبنی بر دست داشتن ایران در حمله به آرامکو وجود ندارد

به گزارش گروه بین الملل خبرنگاران به نقل از خبرگزاری تاس، ولادیمیر پوتین رئیس جمهوری روسیه امروز، چهارشنبه، در سخنانی در جلسه علنی نشست هفته انرژی روسیه گفت که هیچ مدرکی که ثابت کند ایران در حمله به تأسیسات نفتی آرامکو عربستان سعودی دست داشته، وجود ندارد.

وی تأکید کرد که روسیه مخالف کوشش هایی است که سعی دارند مسئولیت این حمله را به گردن ایران بیندازند.

رئیس جمهوری روسیه با یادآوری اینکه حمله به تأسیسات نفتی عربستان سعودی عواقب منفی در پی داشته، ولی همه اهداف در این رابطه حاصل نشده است، اضافه نمود که طرف روسی به همراه سایر کشورها از همه امکانات خود برای تأمین توازن عرضه و تقاضا در بازار انرژی دنیا استفاده خواهد نمود.

ولادیمیر پوتین همچنین گفت که جمهوری اسلامی ایران به خاطر تحریم های آمریکا نمی تواند همه امکانات خود را تحقق دهد و این مسئله ضربه ای برای اقتصاد دنیای و بازار انرژی به شمار می رود.

وی گفت: ایران دارای توان بالقوه بسیار عظیمی در عرصه انرژی است و نقش آفرین بسیار بزرگی در بازار انرژی دنیای است، ولی متأسفانه این کشور به خاطر سیاست تحریمی از سوی دولت آمریکا، نمی تواند تمامی امکانات خود در این زمینه را تحقق بخشد و به عقیده من، این مسئله برای اقتصاد دنیای به طور کلی و برای بازار انرژی دنیا مضر است. به همین دلیل این مشکل تأمین ثبات در عرصه انرژی را غیرممکن نموده است.

منبع: خبرگزاری تسنیم

به "پوتین: مدرکی مبنی بر دست داشتن ایران در حمله به آرامکو وجود ندارد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "پوتین: مدرکی مبنی بر دست داشتن ایران در حمله به آرامکو وجود ندارد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید