اخبار اقتصادی

چه شد که دزدان دریایی بی خیال نفت شدند؟

دزدی دریایی در برخی از نقاط استراتژیک مهم دنیا رو به رشد است اما دزدان دریایی در دوران قیمت های پایین تر نفت، به روش دیگری برای درآمدزایی متوسل شده اند.

7 اسفند 1398

عوامل موثر بر کسری بودجه کدامند؟

بودجه عمومی هر کشور سند پیش بینی برنامه کوتاه مدت (یک ساله) است که اجرای درست آن از شاخص های موفقیت مالی هر دولت محسوب می گردد.

3 اسفند 1398

طلب 2 هزار میلیاردی تامین اجتماعی از سازمان هدفمندی

معاون بیمه ای سازمان تامین اجتماعی در واکنش به مسائل بیمه ای تعاونی ها، گفت: هزینه ماهانه صندوق تامین اجتماعی 10 هزار میلیارد تومان است که 85 درصد از محل بیمه ها تامین می گردد و بر این اساس 2 هزار میلیارد تومان از سازمان هدفمندی یارانه ها طلب دارد. ...

1 اسفند 1398

استارت آپها فضای رشد می خواهند

مدیرکل توسعه کارآفرینی وزارت کار بر حمایت ویژه از کارآفرینان نوپا تاکید نمود و گفت: باید فضایی برای رشد استارت آپها و کارآفرینان فراهم گردد تا بتوانند وارد عرصه رقابتهای بین المللی شوند و علاوه بر صادرات، اشتغالزایی و ارزآوری داشته باشند.

26 بهمن 1398

شروع ثبت نام طرح ملی مسکن از امروز ، جزئیات و نحوه نام نویسی

ثبت نام طرح ملی مسکن از امروز 18 آبان در چهار استان قم، سیستان و بلوچستان و خراسان های شمالی و جنوبی شروع شد و به مرور در سایر استان ها هم نام نویسی انجام می گردد.

9 دی 1398

خروج نیروهای سودانی از یمن؛ عوامل خارجی و هراس از بازی محورها

تحلیلگران معتقدند گرچه عوامل خارجی و داخلی در خروج نیروهای سودانی از یمن نقش داشته اما موضوع مشخص کننده همان فشارهای خارجی و بیم از بازی محورهای منطقه ای است.

1 دی 1398

کاهش نرخ یورو و پوند ، دلار 4259 تومان شد

بر اساس اعلام بانک مرکزی، نرخ 14 ارز از جمله دلار افزایش و نرخ 22 ارز همانند یورو و پوند کاهش یافت؛ نرخ 3 ارز نیز ثابت ماند.

30 آذر 1398

شیلی در بحبوحه اعتراض ها، از خیر میزبانی دو نشست بین المللی گذشت

رئیس جمهور شیلی که طی روزهای اخیر با اعتراض ها و ناآرامی ها روبرو بوده است، گفت که کشورش از میزبانی از دو نشست بین المللی انصراف داد.

28 آذر 1398

رو در رو با فریدون مجلسیِ همه چیز دان!

کتاب هفته خبر - سید فرزام حسینی: تا به امروز نشده است ایمیلی به فریدون مجلسی ارسال کنم و بی جواب بماند. مجلسی بسیار منظم و برخلاف بسیار کسان دیگر، خوش قول است. جالب آنکه تخصص آقای مجلسی در حوزه مسائل و روابط دیپلماتیک سیاسی است و من تا به امروز هر درخواستی...

26 آذر 1398

تاثیر برجام بر صنعت ICT

ایران: همایش معرفی فرصت های سرمایه گذاری و کسب و کار در صنعت ارتباطات و فناوری اطلاعات (ICT) با حضور 19 شرکت (36 نفر) از 13 کشور خارجی از جمله کانادا، کره جنوبی، چین، هند، ارمنستان، نیجریه، هنگ کنگ، روسیه، ویتنام، ترکیه، امارات و 250 شرکت داخلی به کار خود خاتمه...

24 آذر 1398

لیتوانی 17 سعودی مرتبط با ترور خاشقجی را تحریم کرد

به گزارش خبرنگاران، راسا جاکیلیتین سخنگوی وزارت خارجه لیتوانی در مصاحبه با خبرگزاری بالتیک خاطرنشان کرد: 17 نفر از شهروندان سعودی مرتبط با پرونده قتل جمال خاشقجی در راستای همبستگی با شرکای بین المللی وارد لیست سیاه شدند.

23 آذر 1398

برطرف ممنوعیت صادرات خاویار ایرانی به آمریکا

به گزارش خبرنگاران عباس رجایی، مدیرعامل شرکت مادر تخصصی خدمات کشاورزی وزارت جهاد در نشستی خبری که به مناسبت دهه فجر در حال برگزاری است، با بیان اینکه صادرات خاویار ایران به آمریکا و کانادا حدود 25 سال ممنوع بود، اظهارداشت: خوشبختانه ما پیروز شدیم صادرات...

17 آذر 1398

موافقت روسیه برای نشست مشترک با ناتو

خبرنگاران: وزیر خارجه ایتالیا تاکید نمود، روسیه موافقت خود را برای برگزاری نشست با نمایندگان ناتو برای مذاکره در مورد بحران اوکراین اعلام نموده است.

29 آبان 1398

شروع جلسه غیرعلنی مجلس برای آنالیز یارانه های پیدا و پنهان

جلسه غیرعلنی امروز (دوشنبه) مجلس شورای اسلامی با دستور کار آنالیز یارانه های پیدا و پنهان شروع شد.

21 آبان 1398

نگاه استان مرکزی به بانکداری، نگاه دستوری نیست

معاون هماهنگی امور مالی استاندار مرکزی گفت: نگاه ما به بانکداری نگاه دستوری نیست، اما انتظار می رود بانکها در فرآیندهای مالی کشور مشارکت داشته باشند.

21 آبان 1398

فروش خشمگین 7 نصف شد، ورود تازه نفس ها به رقابت

به گزارش خبرنگاران به نقل از باکس آفیس موجو، فهرست فروش این هفته چنین است:

18 آبان 1398

پوتین: مدرکی مبنی بر دست داشتن ایران در حمله به آرامکو وجود ندارد

رئیس جمهوری روسیه اظهار داشت که هیچ مدرکی که ثابت کند ایران در حمله به تأسیسات نفتی آرامکو عربستان سعودی دست داشته وجود ندارد.

17 آبان 1398

تمام ظرفیت دانشگاه باید برای بهبود فضای فیزیکی دانشکده ها و خوابگاه ها به کار گرفته گردد

رئیس دانشگاه علوم پزشکی تهران بر استفاده حداکثری از ظرفیت دانشگاه، برای بهبود شرایط دانشکده ها و خوابگاه ها تاکید نمود.

15 آبان 1398

چاپ بنر و چاپ فلکس در چاپ بلوط

می دانیم که بنر به معنای امروزی و رایج خود به نگاره های غالباً مستطیلی - افقی شکلی گفته می شود که حاوی تصاویر، جملات، الوان و طرح های مختلفی بوده و به فراخور مناسبت، مکان و زمان نصبشان پیغامی را به بیننده می رسانند.

13 آبان 1398

افزایش تعداد موکب های تهران به 300 موکب در اربعین سال جاری

معاون استانداری تهران از افزایش تعداد موکب های تهران به 300 موکب در اربعین سال جاری اطلاع داد.

11 آبان 1398
تعداد: (89)