اخبار صنعت

چه شد که دزدان دریایی بی خیال نفت شدند؟

دزدی دریایی در برخی از نقاط استراتژیک مهم دنیا رو به رشد است اما دزدان دریایی در دوران قیمت های پایین تر نفت، به روش دیگری برای درآمدزایی متوسل شده اند.

7 اسفند 1398

عوامل موثر بر کسری بودجه کدامند؟

بودجه عمومی هر کشور سند پیش بینی برنامه کوتاه مدت (یک ساله) است که اجرای درست آن از شاخص های موفقیت مالی هر دولت محسوب می گردد.

3 اسفند 1398

طلب 2 هزار میلیاردی تامین اجتماعی از سازمان هدفمندی

معاون بیمه ای سازمان تامین اجتماعی در واکنش به مسائل بیمه ای تعاونی ها، گفت: هزینه ماهانه صندوق تامین اجتماعی 10 هزار میلیارد تومان است که 85 درصد از محل بیمه ها تامین می گردد و بر این اساس 2 هزار میلیارد تومان از سازمان هدفمندی یارانه ها طلب دارد. ...

1 اسفند 1398

حقوق معوق آبان کارگران هفت تپه هنوز پرداخت نشده ، کارفرما به تعهداتش عمل نمی کند

کارگر شرکت کشت و صنعت نیشکر هفت تپه گفت: برخلاف مفاد توافقنامه ای که بین کارفرما و کارکنان منعقد شده، کارفرما تا به امروز به هیچکدام از تعهداتش عمل نکرده است.

30 بهمن 1398

گوارش و 10 خواندنی جذاب درباره ساختار آن!

دستگاه گوارش انسان مسئولیت تجزیه غذا های مصرفی برای جذب مواد مغذی ضروری از آن ها را بر عهده دارد.

28 بهمن 1398

انفجار در پالایشگاهی در غرب سوریه

گزارش ها از وقوع انفجار در پالایشگاه نفت بانیاس سوریه و کشته شدن دست کم یک نفر حکایت دارد.

7 دی 1398

قرارگرفتن 2000کیلوگرم گاز هگزافلوراید اورانیوم در مجتمع غنی سازی فردو

حدود 2000کیلوگرم گاز هگزافلوراید اورانیوم (uf6) تحت نظارت بازرسان آژانس بین المللی انرژی اتمی پس از انتقال از مجتمع غنی سازی شهید احمدی روشن (نطنز) به مجتمع غنی سازی شهید دکتر علیمحمدی (فردو) در سالن خوراک دهی مجتمع فردو قرار گرفت.

6 دی 1398

ما علوم انسانی بودیم،غیر انتفاعی هم نبودیم!

دقیقش یادم نیست اما فکر کنم نظام قدیم آموزش و پرورش با ما - متولدین سال 1358- به خاتمه رسید.

29 آذر 1398

لاوروف: آیا آمریکا می خواهد از میادین نفتی سوریه در مقابل خود سوری ها محافظت کند!

وزیر خارجه روسیه ادعای آمریکا برای حفاظت از میادین نفتی سوریه را بهانه ای برای ادامه حضور غیرقانونی در این کشور نامید و گفت: روسیه، ایران و ترکیه پایبندی کامل خود بر حاکمیت و تمامیت ارضی سوریه را مورد تاکید قرار داده اند.

27 آذر 1398

رو در رو با فریدون مجلسیِ همه چیز دان!

کتاب هفته خبر - سید فرزام حسینی: تا به امروز نشده است ایمیلی به فریدون مجلسی ارسال کنم و بی جواب بماند. مجلسی بسیار منظم و برخلاف بسیار کسان دیگر، خوش قول است. جالب آنکه تخصص آقای مجلسی در حوزه مسائل و روابط دیپلماتیک سیاسی است و من تا به امروز هر درخواستی...

26 آذر 1398

تاثیر برجام بر صنعت ICT

ایران: همایش معرفی فرصت های سرمایه گذاری و کسب و کار در صنعت ارتباطات و فناوری اطلاعات (ICT) با حضور 19 شرکت (36 نفر) از 13 کشور خارجی از جمله کانادا، کره جنوبی، چین، هند، ارمنستان، نیجریه، هنگ کنگ، روسیه، ویتنام، ترکیه، امارات و 250 شرکت داخلی به کار خود خاتمه...

24 آذر 1398

پیشگیری از بیماری های ستون فقرات نیازمند آگاهی شهروندان است

دبیر علمی کنگره بین المللی جراحی مغز و اعصاب ایران گفت: پیشگیری از بیماری های ستون فقرات نیازمند آگاهی شهروندان و بالا بردن سطح فرهنگ عمومی نسبت به شناسایی این بیماری ها و راه های پیشگیری از آن است.

19 آذر 1398

برطرف ممنوعیت صادرات خاویار ایرانی به آمریکا

به گزارش خبرنگاران عباس رجایی، مدیرعامل شرکت مادر تخصصی خدمات کشاورزی وزارت جهاد در نشستی خبری که به مناسبت دهه فجر در حال برگزاری است، با بیان اینکه صادرات خاویار ایران به آمریکا و کانادا حدود 25 سال ممنوع بود، اظهارداشت: خوشبختانه ما پیروز شدیم صادرات...

17 آذر 1398

شناسایی شواهدی از استقرار کوتاه مدت دوره نوسنگی در گنج دره

به گزارش خبرنگاران به نقل از روابط عمومی پژوهشگاه میراث فرهنگی و گردشگری، حجت دارابی، سرپرست فصل اول کاوش لایه­ نگاری و تعیین عرصه و حریم تپه گنج ­دره هرسین در کرمانشاه با اعلام این خبر گفت: این کاوش با هدف بازنگری تاریخ استقرار محوطه و کسب اطلاعاتی...

16 آذر 1398

شروع جلسه غیرعلنی مجلس برای آنالیز یارانه های پیدا و پنهان

جلسه غیرعلنی امروز (دوشنبه) مجلس شورای اسلامی با دستور کار آنالیز یارانه های پیدا و پنهان شروع شد.

21 آبان 1398

خصوصی سوزی! ، شماره 23 تشریه دانشجویی روزنامه شریف منتشر شد

به همت دانشجویان دانشگاه صنعتی شریف شماره 23 از هفدهمین سال انتشار نشریه دانشجویی روزنامه شریف به مناسبت آغاز سال تحصیلی منتشر شد.

18 آبان 1398

چاپ بنر و چاپ فلکس در چاپ بلوط

می دانیم که بنر به معنای امروزی و رایج خود به نگاره های غالباً مستطیلی - افقی شکلی گفته می شود که حاوی تصاویر، جملات، الوان و طرح های مختلفی بوده و به فراخور مناسبت، مکان و زمان نصبشان پیغامی را به بیننده می رسانند.

13 آبان 1398

جزئیاتی از بسته پیشنهادی فرانسه به ایران و آمریکا

به گزارش خبرنگاران به نقل از المانیتور، جزئیاتی از بسته پیشنهادی پاریس به تهران و واشنگتن، به تازگی از سوی بعضی رسانه ها منتشر شده است.

9 آبان 1398

لزوم استانداردسازی واحدهای غذاخوری بین راهی، خدمات ارائه شده به گردشگران کیفی سازی می گردد

مجتمع های تفریحی، گردشگری و رفاهی بین راهی و رستوران های مستقر در جاده ها نقش اساسی در سلامت گردشگران دارند.

20 مهر 1398

میزان فراوری بنزین ایران

تا چند سال پیش میزان فراوری بنزین یورو در ایران صفر بود، اما اکنون طبق ادعای وزارت نفت حدود 90 میلیون لیتر از 112 میلیون لیتر بنزین فراوریی با بالاترین استانداردهای زیست محیطی فراوری می گردد.

13 مهر 1398
تعداد: (57)