اخبار سیاسی

عوامل موثر بر کسری بودجه کدامند؟

بودجه عمومی هر کشور سند پیش بینی برنامه کوتاه مدت (یک ساله) است که اجرای درست آن از شاخص های موفقیت مالی هر دولت محسوب می گردد.

3 اسفند 1398

شروع ثبت نام طرح ملی مسکن از امروز ، جزئیات و نحوه نام نویسی

ثبت نام طرح ملی مسکن از امروز 18 آبان در چهار استان قم، سیستان و بلوچستان و خراسان های شمالی و جنوبی شروع شد و به مرور در سایر استان ها هم نام نویسی انجام می گردد.

9 دی 1398

قرارگرفتن 2000کیلوگرم گاز هگزافلوراید اورانیوم در مجتمع غنی سازی فردو

حدود 2000کیلوگرم گاز هگزافلوراید اورانیوم (uf6) تحت نظارت بازرسان آژانس بین المللی انرژی اتمی پس از انتقال از مجتمع غنی سازی شهید احمدی روشن (نطنز) به مجتمع غنی سازی شهید دکتر علیمحمدی (فردو) در سالن خوراک دهی مجتمع فردو قرار گرفت.

6 دی 1398

نشریه پولتیکو: ترامپ در کوشش برای ساخت تفریحگاه در اوکراین بوده

رئیس جمهور آمریکا به رغم نقدها اخیرش از فساد در اوکراین، در گذشته به دنبال قراردادهای تجاری در این کشور بوده است.

5 دی 1398

پیشرفت های عظیم کشورمان پس از انقلاب نوید بخش آینده ای بسیار مترقی است

کارشناس مسائل بین الملل گفت: پیشرفت های عظیم کشورمان پس از انقلاب آنقدر عظیم است که می تواند نوید بخش آینده ای مترقی باشد.

3 دی 1398

خروج نیروهای سودانی از یمن؛ عوامل خارجی و هراس از بازی محورها

تحلیلگران معتقدند گرچه عوامل خارجی و داخلی در خروج نیروهای سودانی از یمن نقش داشته اما موضوع مشخص کننده همان فشارهای خارجی و بیم از بازی محورهای منطقه ای است.

1 دی 1398

شیلی در بحبوحه اعتراض ها، از خیر میزبانی دو نشست بین المللی گذشت

رئیس جمهور شیلی که طی روزهای اخیر با اعتراض ها و ناآرامی ها روبرو بوده است، گفت که کشورش از میزبانی از دو نشست بین المللی انصراف داد.

28 آذر 1398

لاوروف: آیا آمریکا می خواهد از میادین نفتی سوریه در مقابل خود سوری ها محافظت کند!

وزیر خارجه روسیه ادعای آمریکا برای حفاظت از میادین نفتی سوریه را بهانه ای برای ادامه حضور غیرقانونی در این کشور نامید و گفت: روسیه، ایران و ترکیه پایبندی کامل خود بر حاکمیت و تمامیت ارضی سوریه را مورد تاکید قرار داده اند.

27 آذر 1398

رو در رو با فریدون مجلسیِ همه چیز دان!

کتاب هفته خبر - سید فرزام حسینی: تا به امروز نشده است ایمیلی به فریدون مجلسی ارسال کنم و بی جواب بماند. مجلسی بسیار منظم و برخلاف بسیار کسان دیگر، خوش قول است. جالب آنکه تخصص آقای مجلسی در حوزه مسائل و روابط دیپلماتیک سیاسی است و من تا به امروز هر درخواستی...

26 آذر 1398

تاثیر برجام بر صنعت ICT

ایران: همایش معرفی فرصت های سرمایه گذاری و کسب و کار در صنعت ارتباطات و فناوری اطلاعات (ICT) با حضور 19 شرکت (36 نفر) از 13 کشور خارجی از جمله کانادا، کره جنوبی، چین، هند، ارمنستان، نیجریه، هنگ کنگ، روسیه، ویتنام، ترکیه، امارات و 250 شرکت داخلی به کار خود خاتمه...

24 آذر 1398

برطرف ممنوعیت صادرات خاویار ایرانی به آمریکا

به گزارش خبرنگاران عباس رجایی، مدیرعامل شرکت مادر تخصصی خدمات کشاورزی وزارت جهاد در نشستی خبری که به مناسبت دهه فجر در حال برگزاری است، با بیان اینکه صادرات خاویار ایران به آمریکا و کانادا حدود 25 سال ممنوع بود، اظهارداشت: خوشبختانه ما پیروز شدیم صادرات...

17 آذر 1398

نخستین پیاده روی فضایی زنانه انجام شد

به گزارش خبرنگاران به نقل دیلی میل، کریستینا کوخ و جسیکا میر، دوفضانورد ناسا نخستین پیاده روی فضایی تمام زنانه دنیا را انجام دادند.

10 آذر 1398

درخواست برهم صالح برای توقف فوری عملیات ترکیه

رئیس جمهور عراق که میزبان وزیر خارجه فرانسه بود، گفت: عملیات نظامی ترکیه در شمال سوریه، کوشش های جامعه بین الملل در مبارزه با تروریسم را ناکام خواهد گذاشت.

9 آذر 1398

انتقال مصدومین اربعین حسینی توسط هواپیمای سی130 به تهران

امیر سرتیپ نصیرزاده در تشریح مأموریت های هوایی نهاجا در خدمت رسانی به زوار اربعین حسینی گفت: نیروی هوایی ارتش با تمام توان و امکانات خود آماده خدمت رسانی بیشتر به زوار کربلا طی روزهای منتهی به اربعین حسینی است.

7 آذر 1398

پیروزی دوباره حزب محافظه کار ملی گرای لهستان در انتخابات پارلمانی

حزب حاکم قانون و عدالت در لهستان پیروز انتخابات پارلمانی این کشور شد. بر پایه نتایج نظرسنجی های پسا انتخاباتی این حزب بیش از 43 درصد از آراء و به این ترتیب اکثریت کرسی ها در مجلس را به خود اختصاص داده است.

4 آذر 1398

موافقت روسیه برای نشست مشترک با ناتو

خبرنگاران: وزیر خارجه ایتالیا تاکید نمود، روسیه موافقت خود را برای برگزاری نشست با نمایندگان ناتو برای مذاکره در مورد بحران اوکراین اعلام نموده است.

29 آبان 1398

ائتلاف متجاوز یکی از کشتی های توقیف شده یمنی را آزاد کرد

با گذشت بیش از 54 روز از توقیف کشتی های حامل مواد اساسی مردم یمن و هشدار درباره بروز فاجعه، ائتلاف سعودی بالاخره یکی از این کشتی ها را آزاد کرد.

24 آبان 1398

شروع جلسه غیرعلنی مجلس برای آنالیز یارانه های پیدا و پنهان

جلسه غیرعلنی امروز (دوشنبه) مجلس شورای اسلامی با دستور کار آنالیز یارانه های پیدا و پنهان شروع شد.

21 آبان 1398

پوتین: مدرکی مبنی بر دست داشتن ایران در حمله به آرامکو وجود ندارد

رئیس جمهوری روسیه اظهار داشت که هیچ مدرکی که ثابت کند ایران در حمله به تأسیسات نفتی آرامکو عربستان سعودی دست داشته وجود ندارد.

17 آبان 1398

تمام ظرفیت دانشگاه باید برای بهبود فضای فیزیکی دانشکده ها و خوابگاه ها به کار گرفته گردد

رئیس دانشگاه علوم پزشکی تهران بر استفاده حداکثری از ظرفیت دانشگاه، برای بهبود شرایط دانشکده ها و خوابگاه ها تاکید نمود.

15 آبان 1398
تعداد: (82)