درخواست برهم صالح برای توقف فوری عملیات ترکیه

رئیس جمهور عراق که میزبان وزیر خارجه فرانسه بود، گفت: عملیات نظامی ترکیه در شمال سوریه، کوشش های جامعه بین الملل در مبارزه با تروریسم را ناکام خواهد گذاشت.

درخواست برهم صالح برای توقف فوری عملیات ترکیه

به گزارش گروه بین الملل خبرنگاران، ژان ایو لودریان وزیر خارجه فرانسه که صبح امروز وارد عراق شده بود، ظهر امروز به دیدار برهم صالح رئیس جمهور این کشور رفت.

صالح در جریان این دیدار بر لزوم افزایش کوشش ها برای حمایت از عراق در حفظ امنیت و ثبات این کشور تأکید کرد.

وی توضیح داد که نباید به گروه های تروریستی اجازه داد که بار دیگر فعالیت خود را در عراق شروع نمایند و امنیت منطقه و دنیا را به خطر بیاندازند.

شبکه خبری الفرات به نقل از رئیس جمهور عراق گزارش داد که این کشور همچنان از آثار ویرانگر جنایت های گروه تروریستی داعش رنج می برد.

صالح در ادامه اضافه نمود نفوذ نظامی ترکیه به شمال سوریه، کوشش های جامعه بین الملل در مبارزه با تروریسم را ناکام خواهد گذاشت.

وی در همین ارتباط، بیان کرد که باید عملیات نظامی ترکیه در سوریه متوقف شده و فورا به فاجعه انسانی در مناطق درگیری رسیدگی گردد.

در جریان این دیدار، طرفین روابط دوجانبه، تقویت راه های همکاری مشترک بین دو کشور و آخرین تحولات بین المللی و منطقه ای را آنالیز کردند.

وزیر خارجه فرانسه صبح امروز به دیدار محمد علی الحکیم وزیر خارجه عراق رفت و پس از این نشست، کنفرانس خبری مشترکی برگزار کرد.

لودریان در این نشست گفت: سفر من به عراق برای آنالیز نفوذ ترکیه در شمال سوریه است... و نسبت به بازگشت داعش به عراق و سوریه به خاطر نفوذ ترکیه در شمال سوریه هشدار می دهیم.

وی با بیان اینکه پاریس نسبت به حفظ امنیت عراق و مرز های این کشور از خطر داعش حساس است، توضیح داد که بازگشت داعش، خطری است که عراق و سوریه را تهدید می نماید.

وزیر خارجه فرانسه همچنین بیان کرد که کوشش خواهیم کرد نشستی با ائتلاف بین المللی [موسوم به ضد داعش]داشته باشیم تا پیامد های تجاوز ترکیه [به سوریه]را آنالیز کنیم.

ترکیه به همراه تروریست های ارتش آزاد از هفدهم مهر ماه جاری عملیاتی را تحت عنوان چشمه صلح در استان های حسکه و رقه سوریه شروع کرد و این عملیات همچنان ادامه دارد. ترکیه مدعی است که هدف این عملیات، دور کردن خطر شبه نظامیان کُرد موسوم به نیرو های دموکراتیک سوریه از نوار مرزی این کشور و سوریه است.

وزارت خارجه سوریه نیز امروز بار دیگر ضمن محکوم کردن این تجاوز، تأکید کرد که چنین تجاوزی معلول توهمات و اهداف توسعه طلبانه دولت ترکیه است.

منبع: خبرگزاری دانشجو

به "درخواست برهم صالح برای توقف فوری عملیات ترکیه" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "درخواست برهم صالح برای توقف فوری عملیات ترکیه"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید